COVID - 19

 • Короновірусна хвороба 2019 - поняття та захист
 • Психологічна підтримка
 • Самодопомога
 • Фітнес для мозку на карантині
 • Корисні посилання

Що таке новий коронавірус SARS-CoV-2 (2019-nCoV)?


Коронавірусна хвороба 2019 (англ. Coronavirus disease 2019, абревіатура Covid-2019 або COVID-19, яка затверджена як офіційна скорочена назва — інфекційна хвороба, яка виникла вперше у грудні 2019 року в місті Ухань, Центральний Китай. Хвороба почалася як спалах, який розвинувся у пандемію. Причиною хвороби став коронавірус SARS-CoV-2 (стара назва 2019-nCoV), циркуляція якого в людській популяції була до грудня 2019 року невідомою. Пандемію цієї хвороби Всесвітня організація охорони здоров"я (ВООЗ) визнала надзвичайною ситуацією в галузі міжнародної охорони здоров"я та внесла заходи з боротьби проти неї до тимчасових рекомендацій згідно з Міжнародними медико-санітарними правилами 2005 року.

Коронавірус поширюється в людській популяції без залучення тваринного джерела виключно від людини до людини за допомогою повітряно-крапельного механізму передачі вірусу через аерозольні, переважно великодисперсні, виділення з дихальних шляхів.

Симптоми, лікування

У людини, інфікованої SARS-CoV-2, розвивається респіраторне захворювання різної тяжкості із такими основними симптомами:

 • гарячка;
 • кашель;
 • задишка (ускладнене дихання).
 • Симптоми можуть проявитися через 2–14 днів після зараження новим коронавірусом. У багатьох пацієнтів SARS-CoV-2 спричиняє запалення обох легень.

  Наразі немає вакцини для захисту від нової коронавірусної інфекції. Найкращий спосіб уберегтися — уникнути впливу цього вірусу. Тобто якомога менше виходити на вулицю та тісно контактувати з іншими людьми.

  Не існує специфічного противірусного лікування від COVID-19. Люди, інфіковані новим коронавірусом, повинні звернутися по медичну допомогу, щоби полегшити симптоми.

  Як захиститися від інфікування:

 • Уникайте близького контакту з тими, хто має гарячку або кашель.
 • Тримайте дистанцію не менше 1,5-2 метри між людьми.
 • Одягайте гумові рукавички, коли виходите з дому.
 • Не торкайтеся свого обличчя руками. Особливо уникайте очей, носа та рота, оскільки саме через них інфекції найлегше проникнути в організм.
 • Ретельно й часто мийте руки теплою водою з милом протягом 30 секунд. Немає можливості помити руки? Обробіть їх антисептиком із вмістом спирту щонайменше 60%. часто мийте руки з милом (не менше 30сек.) чи обробляйте дезінфекційними засобами;
 • часто періть верхній одяг;
 • по можливості обробляйте дезінфекційними засобами те, що купуєте;
 • по можливості не використовуйте готівку, а користуйтесь розрахунковими картками, які потім обробляйте дезінфекційними засобами;
 • Під час приготування їжі термічно обробляйте продукти. Ретельно готуйте їжу, зокрема м’ясо та яйця;
 • Уникайте незахищеного контакту з дикими та свійськими тваринами.
 • Якщо відчули симптоми ГРВІ, зателефонуйте своєму сімейному лікарю та дізнайтеся про подальші дії.
 • Як запобігти поширенню інфекції:

 • Якщо відчуваєте симптоми респіраторного захворювання, обмежте контакти з іншими людьми та використовуйте захисну маску для обличчя (її слід регулярно змінювати/знезаражувати).
 • Якщо відчули симптоми ГРВІ, зателефонуйте своєму сімейному лікарю та дізнайтеся про подальші дії.
 • Якщо ви відвідували країни, де зафіксовано випадки COVID-19, і протягом 2 тижнів після цього у вас виникли симптоми респіраторного захворювання, негайно зверніться за медичною допомогою.
 • Якщо ви контактували із хворим на COVID-19, і протягом 2 тижнів після цього у вас виникли симптоми респіраторного захворювання, негайно зверніться за медичною допомогою.
 • Під час кашлю і чхання прикривайте ніс та рот не долонею, а згином ліктя чи одноразовою серветкою. Після чого викиньте серветку та вимийте руки.
 • Необхідно дезінфікувати поверхні, яких торкалася інфікована людина.
 • Спробуйте мінімізувати походи до магазинів, аптек.
 • Самоізоляція – це утримання від контакту з іншими, щоб зменшити ризик інфікування. Самоізоляція передбачає виключення будь-яких ситуації, коли ви тісно контактуєте з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше ніж 2 метри).

  Винятком є лише звернення за медичною допомогою (тільки після консультації телефоном).

  Якщо ви не впевнені, чи потребуєте самоізоляції або не знаєте до кого звернутися, будь ласка, зателефонуйте на гарячу лінію Центру громадського здоров’я України щодо нової коронавірусної інфекції: 0 800 505 840.

  Для кого потрібна самоізоляція:

 • для тих, хто очікує результати тесту на новий коронавірус;
 • для тих, хто близько контактував з особами, що захворіли на COVID-19;
 • для тих, хто нещодавно повернувся із країн, де зафіксовано новий коронавірус (навіть якщо відсутні симптоми).
 • Скільки триває самоізоляція?

  Якщо вам рекомендував лікар або ви самостійно прийняли рішення про ізоляцію, вона повинна тривати не менше 14 днів із дати початку випадку, який став причиною самоізоляції: подорож, контакт з хворим тощо.

  Як підготуватись до самоізоляції?

  Спробуйте спланувати час самоізоляції так, щоб у вас не виникало необхідності виходити з дому чи приймати відвідувачів. Поясність це друзям та родичам, а також обговоріть можливість дистанційної роботи.

  Збережіть контакти вашого лікаря та попередньо повідомте його про причини самоізоляції, а також оберіть контактну особу, до якої будете звертатись за допомогою.

  Що робити, якщо проживаєте не одні?

  Потрібно ізолюватися в окремій кімнаті, яка добре провітрюється. Якщо є можливість користуватись окремою ванною кімнатою та/або туалетом, а також готувати їжу та харчуватись окремо.

  Не забувайте про регулярне миття рук із милом, прибирання, в тому числі вологе прибирання поверхонь, гігієну кашлю, використання одноразових серветок та хустинок. Під час необхідних контактів із людьми завжди одягайте медичну маску та викидайте її після використання або забруднення.

  Як організувати доставку харчових продуктів?

  Якщо є можливість, попросіть друзів або родичів доставляти вам продукти харчування та необхідні покупки до вхідних дверей або користуйтесь послугами доставки з дистанційною оплатою.

  Що робити, якщо вам необхідно покинути житло?

  Якщо виникла необхідність покинути місце самоізоляції – одягайте маску та мінімізуйте контакти із людьми. Користуйтесь антисептиком для рук та дотримуйтесь гігієни кашлю.

  Що робити, якщо у вас з’явились симптоми?

  Якщо під час самоізоляції у вас з’явились симптоми COVID-19: кашель, ускладнене дихання, підвищена температура тощо – негайно зверніться за медичною допомогою або викликайте швидку допомогу. Повідомте про свою історію подорожей та можливі контакти з особами, хворими на гострі вірусні захворювання.

  Шановні учасники освітнього процесу!

  Ситуація із поширенням у світі пандемії коронавірусу сколихнула нас, наші звичаї та стосунки.

  В зв’язку з тимчасовою втратою звичного укладу життя, перебуванням людей у обмеженому просторі з’являється заперечення, гнів, депресія і т.д. Це може призвести до збільшення випадків домашнього насилля, порушення прав людей.

  Пропонуємо:

  1. Номери телефонів безкоштовної «Гарячої лінії» з протидії домашньому насильству (за якими надають консультації юристи, психологи, соціальні працівники) для попередження випадків порушення прав дітей у ситуації підвищення ризиків у соціальному оточенні.
  2. Систематизовані матеріали можна знайти за посиланням: http://poippo.pl.ua/pidrozdily/tsentr-praktychnoi-psykholohii-i-sotsialnoi-roboty/2-i/1472-metodychne-zabezpechennia-diialnosti-zakladiv-osvity-z-problemy-zapobihannia-ta-protydii-domashnomu-nasylstvu

  Формуємо в собі життєстійкість. Пам’ятаємо! Карантин завершиться, життя продовжується, знаходимо в усьому позитив!!! Допоможемо один одному у цей скрутний час.

  Родина на карантині. Складові гармонійної самоізоляції:

  - Пам’ятайте, що всі обмеження тимчасові.

  - Створіть добрі сімейні традиції.

  - Живіть тут і зараз. Помічайте те що є.

  - Прийміть самоізоляцію як власний вибір для захисту родини.

  - Дозвольте собі бути неідеальним.

  - Говоріть прямо та відкрито. Вживайте частіше «дякую», «люблю»…

  РОБОТА З ГОЛОВОЛОМКАМИ

  Чи знаєте ви, що робота з головоломками посилює існуючі зв"язки між нашими нейронами та сприяє виникненню нових? Головоломки тренують наші розумові процеси та здібності.

  Наприклад, дорослі при вирішенні таких завдань повинні задіяти свою винахідливість, підшукуючи різні підходи, щоб вирішити проблему. На методі проб та помилок вони формулюють теорії, а потім тестують їх!

  Це почуття задоволення, коли ви вирішили головоломку, насправді є фізіологічною реакцією. Рішення загадок та головоломок допомагає виробляти "гормон мотивації" дофамін.

  Цей нейромедіатор сприяє поліпшенню рухових навичок, збільшенню концентрації, оптимізму, впевненості у собі.


  Міжнародна Психологічна Асоціація Проективних Методик # МПАПМ
  ВІРТУАЛЬНА ПЛАТФОРМА ЕМОЦІЙНОЇ # ПІДТРИМКИ ФІТНЕС ДЛЯ МОЗКУ
  Док.: Word
  Док.: Word
  Док.: PDF  ВІРТУАЛЬНА ПЛАТФОРМА ЕМОЦІЙНОЇ ПІДТРИМКИ, де Ви можете абсолютно безкоштовно отримати емоційну підтримку, психологічну допомогу та онлайн навчання під час карантину, спричиненого пандемією коронавірусу.

  Безкоштовні психологічні консультації під час COVID-19 за посиланням:

  https://moncenter.eduhub.in.ua/

  "РОЗКАЖИ МЕНІ": для українців створили платформу безкоштовної психологічної підтримки/

  Інститут когнітивного моделювання за підтримки МОЗ та Червоного Хреста України запустив онлайн-платформу «Розкажи мені» для психологічної допомоги населенню. Проект має на меті допомагати всім, хто потребує емоційної підтримки, консультації, допомоги у зв’язку з поширенням COVID-19.

  Безкоштовні психологічні консультації під час COVID-19 за посиланням:

  https://tellme.com.ua

  ФІТНЕС ДЛЯ МОЗКУ

  http://zagadki.org.ua

  ГРА В «ІЗОЛЯЦІЮ». ЯК АДАПТУВАТИСЬ ДО РЕЖИМУ «КАРАНТИН» - ПОРАДИ ПСИХОЛОГА

  https://www.myvin.com.ua

  КАРАНТИН. ЯК ЗРОБИТИ СВОЄ ДОЗВІЛЛЯ ЦІКАВИМ ТА РІЗНОМАНІТНИМ

  https://www.myvin.com.ua/news/9189-karantyn-yak-zrobyty-svoie-dozvillia-tsikavym-ta-riznomanitnym

  ЯК НЕ НАКОЇТИ ПОМИЛОК ПІД ЧАС КАРАНТИНУ?

  Ми встигли накоїти помилок під час карантину, та можемо попередити ще одну, про яку говорить лікар-психіатр Спартак Суббота у відео. Закликаємо відповідально ставитися до рекомендацій МОЗ України. Свідомі дії вбережуть нас усіх.

  https://bit.ly/3aX9qpp

  ВІДВОЛІЧІТЬСЯ НА ВИТВОРИ МИСТЕЦТВА

  Не знаєте чим зайнятися на карантині? І читали, і писали, і малювали, ліпили, вишивали, готували, прибирали... Вже не знаєте чим себе відволікти та як розвантажитися?

  Більшість з нас хотіла б побувати у різних музеях, галереях, де презентовані витвори класиків або ж сучасних митців.

  Ви маєте змогу це зробити... Google пропонує відвідати понад 500 знаменитих музеїв світу й художніх колекцій, не виходячи з дому.

  https://artsandculture.google.com/partner
  МИ В СОЦМЕРЕЖАХ
  Завантаження ...

  Телефон довіри

  Мій храм науки!

  Моя Alma - Mater!
  Плин часу вже збіг.
  Кладу своє серце
  На теплий поріг.

  Мій храме науки,
  Де квітла надія,
  Де праця кипіла
  І доля раділа.

  І учень майстерно
  Долав перешкоди:
  Слабкий фахівець
  І понині не в моді.

  Училище наше –
  криниця добра,
  Духовності сила
  Й проміння науки.

  Крокуй у майбутнє
  Міцною ходою,
  Моя Alma – Mater,
  Ми завжди з тобою!

  М.С. Присяжнюк