Депресивний настрій? Як рятуємося?

До весни яскравої, квітучої, сонячної вже недовго.Та ці останні дні непогоди з мокрим снігом і болотом такі невеселі. Як можемо собі зарадити, щоби здоровими і усміхненими «вийти» з зими?

 - Якомога більше денного світла та свіжого повітря. Прогулянка вдень, а коли сутеніє -лампи денного світла в оселі та періодичне провітрювання. Чому? Під дією денного світла в організмі виробляється серотонін – «гормон радості».

 - Якісне і збалансоване харчування . Пам’ятаймо про вітаміни. Для підвищення рівня серотоніну пропонується банан, фінік, інжир.

 - Фізичні вправи не менше трьох разів на тиждень по 30 хв. Фізичні навантаження призводять до підвищення рівня ендорфінів – «гормонів щастя».     

 - Активний спосіб життя з позитивними емоціями. Джерелом позитиву можуть бути фільми, книжки, подорожі, музика, зустрічі, спогади, спілкування з рідними…

До переліку варіантів слід віднестися творчо. Не користуватися стереотипами. Ми всі різні, унікальні за своєю природою. Одному принесе заспокоєння і радість гаряча ванна з духмяними травами, а інший мусить голосно співати під прохолодним душем, щоб покращити свій стан. Наше завдання знаходити саме свої позитивні емоції, прислухатися до себе. Може прийшов час згадати свої мрії і спробувати малювати, фільмувати, фотографувати, писати… Сміливіше, творчість сама по собі є джерелом позитивної енергії і піднесення.

 А ще … в цей час, коли ми боремося з поганим настроєм, хтось бореться з невиліковною хворобою…

Притча «Вихід зі складних ситуацій»

Одного разу в селянина провалився в колодязь віслюк. Прибіг селянин на крик віслюка і сплеснув руками: «Як же витягнути його?». Подумав, що неможливо витягнути і вирішив: «Віслюк все одно вже старий, йому недовго залишилося жити, все одно збирався придбати молодого віслюка. Та й колодязь майже висохлий, все одно збирався його закопати і вирити новий колодязь в іншому місці — значить так і бути — віслюка закопаю». Він почав закидати землю в колодязь. Віслюк, зрозумів, що загине і почав видавати страшний крик, але потім затих. Після кількох кидків землі селянин вирішив подивитися, що там внизу відбувається. Він був дуже здивований побачивши як поводиться віслюк. Кожен шматок землі, що падав на його спину, віслюк струшував і приминав ногами. Дуже скоро віслюк показався нагорі і вистрибнув з колодязя!

 

Проблеми у нашому житті — це повчальні ситуації, які допомагають нам стати сильнішими.

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ
Завантаження ...

Телефон довіри

Мій храм науки!

Моя Alma - Mater!
Плин часу вже збіг.
Кладу своє серце
На теплий поріг.

Мій храме науки,
Де квітла надія,
Де праця кипіла
І доля раділа.

І учень майстерно
Долав перешкоди:
Слабкий фахівець
І понині не в моді.

Училище наше –
криниця добра,
Духовності сила
Й проміння науки.

Крокуй у майбутнє
Міцною ходою,
Моя Alma – Mater,
Ми завжди з тобою!

М.С. Присяжнюк